Przewidywana data dostawy: Paź 7, 2022 - Paź 12, 2022

Paul Gauguin

Paul Gauguin był francuskim postimpresjonistą, urodzonym 7 czerwca 1848 r. i zmarłym 8 maja 1903 r. Jego twórczość doceniono dopiero po jego śmierci. Obecnie Paul Gauguin jest znany z niezwykłego użycia kolorów i syntetycznego stylu, które nie należały do impresjonizmu. Namalował wiele postaci i pejzaży w Polinezji Fench. Jego prace i technika pracy były inspiracją dla wielu kolejnych artystów, w tym Pabla Picassa i Henri Matisse'a. Miał świetne relacje z Vincentem Van Goghiem i Theo Van Goghem. Po jego śmierci francuski handlarz dziełami sztuki Ambroise Vollard zorganizował w Paryżu wiele wystaw, dzięki którym Paul Gauguin stał się popularny.

Wiele z jego dzieł, w tym najbardziej znane obrazy – Dwie kobiety z Tahiti, Dzień Boga, Stogi siana w Bretanii, Wielkie drzewo, są w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów sztuki, ale niektóre z nich można oglądać w galeriach sztuki na całym świecie.

Jeśli chcesz mieć zabawną i wymagającą drewnianą układankę z reprodukcją obrazu Paula Gauguina, możesz obejrzeć naszą galerię obrazów Paula Gauguina i zamówić ten, który najbardziej Ci się podoba. Stworzymy piękną i ciekawą drewnianą układankę Paula Gauguina z jednym z jego historycznych obrazów.