Przewidywana data dostawy: Gru 7, 2022 - Gru 12, 2022

Paul Cézanne

Paul Cézanne był francuskim artystą, który urodził się 19 stycznia 1839 i zmarł 22 października 1906. Jego technika malarska była podstawą przejścia od XIX-wiecznej koncepcji sztuki impresjonizmu do XX-wiecznej koncepcji sztuki kubizm. Zarówno Picasso, jak i Matisse powiedzieli, że Paul Cézanne jest założycielem i ojcem techniki malarskiej, której używali do tworzenia swoich dzieł. Większość wczesnych obrazów Paula Cézanne'a to pejzaże z dużymi i ciężkimi postaciami, które malował z wyobraźnią. Później zwrócił się ku lekkiemu, zwiewnemu stylowi malowania.

Najbardziej znane obrazy Paula Cézanne'a to Mont Sainte-Victoire, Kosz jabłek, Gardanne i Zegar z czarnego marmuru. Większość obrazów Paula Cézanne'a jest w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów sztuki, ale niektóre z nich są pokazywane w galeriach i muzeach.

Na naszej stronie możesz kupić drewniane puzzle z grafiką Paula Cézanne'a. Kolekcja puzzli Paula Cézanne'a obejmuje większość jego najlepszych prac. Począwszy od pierwszych dni, kiedy malował obrazy impresjonistyczne, aż do czasów późniejszych, kiedy malował sztukę kubizmu. Pięknie pomalowane widoki z wymyślonymi przedmiotami autorstwa Paula Cézanne'a z pewnością sprawią, że rozwiązywanie zagadek będzie zabawą na wiele godzin!