Przewidywana data dostawy: Gru 7, 2022 - Gru 12, 2022

Henri Edmond Cross

Henri-Edmond-Joseph Delacroix był francuskim malarzem i grafikiem, urodził się 20 maja 1856, zmarł 16 maja 1910. Był mistrzem neoimpresjonizmu i jedną z głównych postaci który ukształtował drugą fazę tego ruchu. Wywarł wpływ na wielu artystów kolejnych lat, m.in. na Henri Matisse'a. Jego praca przyczyniła się do rozwoju fowizmu. Na początku swojej kariery malarskiej malował portrety i nieruchome selfie. Większość jego prac była utrzymana w ciemnych barwach realizmu. Na wczesnych etapach kariery zmienił nazwisko na Henri Cross.

Najbardziej znane obrazy Henri Cross to Sosny wzdłuż brzegu, Pejzaż, Sosny na wybrzeżu i inne, które namalował podczas swojej kariery. Obecnie obrazy Henri Crossa są prezentowane w różnych galeriach sztuki na całym świecie.

Na naszej stronie możesz zamówić drewniane puzzle z obrazami Henri Cross. Reprodukujemy niektóre z jego najlepszych dzieł sztuki w układanki. Obrazy Henri Edmonda Crossa są bardzo szczegółowe i mają wiele wariantów kolorystycznych, dlatego będziesz się dobrze bawić podczas rozwiązywania zagadki z wydrukowaną na niej jedną z jego prac.