Przewidywana data dostawy: Gru 16, 2022 - Gru 21, 2022

Georges Seurat

Georges Seurat był francuskim malarzem urodzonym 2 grudnia 1859 i zmarłym 29 marca 1981. Znany jest jako francuski postimpresjonista. Zapoczątkował kilka technik malarskich, które obecnie znane są jako chromoluminaryzm i puentylizm. Używał kredki Conte do rysowania na arkuszach papieru o szorstkiej i nierównej powierzchni. Jest także założycielem XIX-wiecznej francuskiej szkoły neoimpresjonizmu. Jest znany jako geniusz, ponieważ w swoim krótkotrwałym życiu rozwinął techniki malarskie, a także otworzył szkołę artystyczną.

Jego prace są dziś bardzo popularne, ponieważ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych francuskich artystów XIX wieku. Niektóre z jego najbardziej zauważalnych prac to Niedzielne popołudnie na wyspie La Grande Jatte, The Models, Circus Sideshow i Seascape at Port-en-Bessin w Normandii. Jego prace znajdują się w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów i galerii sztuki na całym świecie.

Nasza kolekcja drewnianych puzzli Georgesa Seurata zawierała wszystkie jego słynne dzieła sztuki, które są powielane na drewnianych puzzlach. Jeśli chcesz rzucić sobie wyzwanie ze szczegółowymi, kolorowymi łamigłówkami, powinieneś zdobyć jedną z drewnianych puzzli Georgesa Seurata, które mamy w naszej kolekcji puzzli.