Przewidywana data dostawy: Lut 15, 2023 - Lut 20, 2023

Edgar Degas

Edgar Degas był malarzem urodzonym we Francji, jego pełne imię brzmiało Hilaire-Germain-Edgar De Gas. Degas urodził się 19 lipca 1834 r., zmarł 27 września 1917 r. Był impresjonistą i pamiętany jest z malarstwa pastelowego i olejnego. Nie ograniczał się tylko do malarstwa, wykonywał także rzeźby z brązu, a także grafiki. Ciekawą częścią jego pracy było to, że malował tancerzy, większość jego prac ilustruje tańczących ludzi. Edgar Degas znany jest jako jeden z twórców impresjonizmu, nie lubił terminu „impresjonizm”, wolał, aby nazywano go realistą. Innym interesującym faktem dotyczącym Degasa jest to, że malował tylko w pomieszczeniach.

Niektóre ze znanych obrazów Edgara Degasa to The Dance Class, Dancer, Four Dancers. Jego prace znajdują się w różnych kolekcjach prywatnych, a także w galeriach sztuki na całym świecie. Edgar Degas to prawdziwa legenda, a jego prace są piękne.

Pozyskaliśmy niektóre z najlepszych prac Edgara Degi i powielamy je na drewnianych puzzlach. Układając puzzle z dziełami sztuki Edgara Degasa, możesz przenieść się do XIX-wiecznej, bardzo szczegółowej sztuki z ludźmi z tamtych czasów. Prawdziwy miłośnik dzieł sztuki pokocha puzzle Edgara Degasa.